×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A380 dla China Southern
Dziś (14.10) Airbus dostarczył pierwszego Airbusa A380 dla China Southern Airlines. Podczas uroczystości w zakładach Airbusa w Tuluzie pierwszy z pięciu zamówionych samolotów został oficjalnie przekazany przewoźnikowi przez Toma Endersa, prezesa Airbusa.- Chcemy gorąco powitać China Southern Airlines jako nowego operatora Airbusa A380 - powiedział Tom Enders, prezes Airbusa. - A380 ustanawia nowe standardy komfortu, efektywności ekonomicznej i ochrony środowiska. Z A380, China Southern Airlines z pewnością odegrają kluczową rolę w lidze wiodących linii lotniczych - dodał.China Southern Airlines stają się pierwszym w Chinach, a siódmym na świecie operatorem Airbusa A380. Samolot napędzany jest silnikami Rolls-Royce Trend-900. W początkowej fazie użytkowania będzie eksploatowany do obsługi rejsów krajowych z Pekinu, Szanghaju i Guanghou. Po otrzymaniu drugiej maszyny A380 przewoźnik będzie eksploatował Airbusy A380 na trasach międzynarodowych.- Jesteśmy bardzo dumni, że staniemy się pierwszym operatorem Airbusa A380 w Chinach. Wprowadzenie A380 do naszej floty to bardzo ważny krok dla rozwoju China Southern - powiedział Si Xianmin, prezes China Southern. -  To jeden z najbardziej przestronnych i nowoczesnych samolotów, który pozwala zaoferować naszym pasażerom bardzo wysoki komfort podróży. Ekonomia oferowana przez A380 niewątpliwie poprawi naszą konkurencyjności na trasach międzynarodowych i to jest najważniejszy atut, który pozwoli naszej linii osiągnąć cel stania się wiodącym przewoźnikiem w regionie - dodał.Podczas ceremonii przewoźnik zademonstrował przestronną i wygodną kabinę A380 z 506 miejscami na pokładzie w konfiguracji trzyklasowej, w tym ośmioma miejscami w luksusowej pierwszej klasie...70 fotelami rozkładającymi się do pozycji łóżka w klasie biznes i 428 miejscami w klasie ekonomicznej. Nastrój pasażerów umili system oświetlenia, obejmujący kilkanaście scenariuszy zaprojektowanych tak by podczas rejsów stworzyć relaksującą atmosferę. Najnowszy system rozrywki pokładowej będący do dyspozycji pasażerów obejmuje szeroki wybór programów audio i video. Kabina wyposażona jest w miejsca i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.Drugiego Airbusa A380 przewoźnik otrzyma na początku grudnia. Kolejne trzy zamówione maszyny trafią do przewoźnika w 2012 roku.

Pierwszą zapowiadaną trasą międzynarodową nowego nabytku China Southern będzie połączenie Guanghou - Paryż. Obecnie przewoźnik jest w trakcie wyboru kolejnych europejskich destynacji dla Super Jumbo.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_d20e0 - Profil
gość_d20e0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie