×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec nocnych lotów we FrankfurcieOd 21 października zacznie obowiązywać zakaz nocnych lotów na lotnisku we Frankfurcie. Sąd w Hessen zadecydował, że po otwarciu czwartej drogi startowej lotnisko będzie zamknięte w godzinach od 23 do 5. 

Zakaz wprowadzony zaledwie 9 dni naprzód dotknie głównie loty cargo. Obecnie między godzinami 23 a 5 rano odbywa się codziennie 17 operacji lotniczych, z czego aż 11 wykonuje Lufthansa Cargo. Frachtowy oddział niemieckiego przewoźnika poniesie zapewne znaczne straty finansowe, gdyż musi zmienić rozkład lotów w sezonie zimowym i odwołać część swoich rejsów.

Decyzja sądu zapadła po skardze mieszkańców Russelsheim i Offenbach, położonych w pobliżu frankfurckiego lotniska. W 2010 r. we Frankfurcie odprawiono 53 mln pasażerów i wykonano ponad 460 tys. operacji lotniczych. 

Reuters donosi, że niemiecki Federalny Trybunał Administracyjny podejmie decyzje w sprawie nocnych lotów z Frankfurtu pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Będzie ona nadrzędna w stosunku do wyroku sądu w Hessen, co oznacza, że wkrótce nocne loty mogą zostać ponownie umożliwione we Frankfurcie. 

Dominik Sipińskigość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie