Yes Airways: Pierwszy lot do Kenii

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 października 2011 12:13
15 komentarzy
Reklama

W niedzielę (9.10) samolot Yes Airways po raz pierwszy przekroczył równik. Rejs zrealizowano dla Itaki na trasie Warszawa – Mombasa w Kenii. Mombasa jest drugim co do wielkości miastem w Kenii, położonym na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Jest to już szósty kierunek po Turcji, Grecji, Egipcie, Tunezji i Portugalii realizowany przez Yes Airways dla Itaki.




- Przekroczenie równika może nie jest bardzo spektakularnym wydarzeniem w dzisiejszych czasach, niemniej sprawiło nam sporo satysfakcji. Dla naszych młodych linii nabiera pewnego symbolicznego znaczenia, jest to nie tylko kolejny, bo szósty już kierunek, ale też dowód uznania i zaufania ze strony Itaki, naszego partnera, największego organizatora wyjazdów wakacyjnych w Polsce - powiedział Jacek Łyczba, prezes linii Yes Airways.

Fot. Keith Burton
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
tomojadresik 2012-01-04 14:59   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Majas biuro chce zarobić jak najwięcej, na klientach kupujących cały pakiet, więc nic dziwnego, że gwiżdże na tych co chcą kupić sam przelot. Jak wiadomo za sam bilet zbyt wiele nie dostaną więc nic dziwnego, że sprzedają je tylko kilka dni przed wylotem. Generalnie żadna przyjemność tłuc się ciasnym 320 tyle godzin jeszcze z międzylądowaniem.
gosc_eb0fa 2011-11-11 19:00   
gosc_eb0fa - Profil gosc_eb0fa
kudak: ok, tylko nie jestem pewien czy tak duże samoloty jak A330 i 767 byłyby zapełniane. Oczywiście w sezonie wakacji zazwyczaj nie ma z tym problemu, ale jeśli chodzi o kierunki takie jak Kenia to nie jestem pewien czy w marcu znalazło by się 230 osób zainteresowanych. Poza tym linie czarterowe nie mają stałej siatki połączeń, dostosowywują się do biura. Są dni kiedy samoloty stoją. Myślę że może dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość samodzielnej sprzedaży biletów niezależnie od biura. Ogólnie rzecz biorąc mógłby być to ryzykowny zakup. Nie posiadam jednak żadnych danych statystycznych apropos wyjazdów Polaków za granicę, aczkolwiek wydaję mi się że nie dorównujemy jeszcze Niemcom,toteż na razie a320 wystarczą. pzdr
kudak 2011-11-11 17:05   
kudak - Profil kudak
gosc_32e2c: tylko problem w tym, że żadna polska czarterówka nie ma szerokich. W tamtym roku były loty do BKK na 767 z WAW by LOT. Choć gdyby taki Enter sprawił sobie 1-2 767 lub A330 to na pewno nie byłoby problemu z zapełnieniem tych maszyn, w lato jeden na long-haule, a drugi np. HRG, i Kanary. Poza tym, gdyby jakiś z LOTu wypadł to możnaby było np. wet lease od ENT a nie od VV.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama