×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemcy zmniejszą lotniczy ekopodatek?Rząd Niemiec rozważa zmniejszenie szeroko krytykowanego lotniczego ekopodatku. Informacje taką podał portal "Weser Kurier", powołując się na urzędników niemieckich zajmujących się sprawami lotnictwa.

Na trasach krajowych oraz krótkich trasach europejskich podatek ma zmniejszyć się z 8 euro do 6,5 euro. Redukcja dotyczyć będzie również tras dalekiego zasięgu. Kwota 45 euro ma zostać zastąpiona sumą 43,5 euro. Możliwość obniżenia kosztów podróży władze planują również na trasach średniodystansowych. Jednak w tym wypadku nie wiadomo o ile procent dotychczasowy podatek w wysokości 25 euro może ulec zmniejszeniu.

Prawo, które pozwala na pobieranie dodatkowych opłat od pasażerów, którzy wylatują z lotnisk znajdujących się na terytorium naszego zachodniego sąsiada obowiązuje od 1 stycznia 2011 roku. Rząd szacuje, że dochody pochodzące z podatku zasilą budżet państwa kwotą 1 mld euro rocznie.

Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie