×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dokładniejsze skanery ciała w USAAmerykański Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) wydał prawie 45 mln dolarów na nowe skanery ciała. Pierwszą transzę spośród 300 zamówionych urządzeń otrzyma 29 mniejszych portów lotniczych.

Maszyny L-3 Security ProVision są dokładniejsze niż dotychczas stosowane skanery ciała. Poza większą czułością urządzenia mają zainstalowane oprogramowanie eliminujące obrazowanie umożliwiające identyfikację pasażera. Dzięki temu, jak zauważa TSA, nowe skanery to krok w stronę zwiększenia ochrony prywatności pasażerów.

Wśród lotnisk, na których zostaną zamontowane nowe skanery, znalazły się m.in. porty w Manchesterze (New Hampshire), Austin-Bergstrom i Knoxville. Na razie nowych maszyn nie otrzyma żaden z wielkich hubów lotniczych.

Obawy o możliwość identyfikacji pasażerów prześwietlanych skanerem, który wyświetla zarys nagiej sylwetki ciała, są jednym z największych utrudnień w szerszym zastosowaniu tych urządzeń. Niedawno organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo lotnictwa w Niemczech stwierdziły, że są one również bardzo mało dokładne i powodują wiele fałszywych alarmów. Z drugiej strony zwolennicy skanerów ciała podkreślają, że umożliwiają one szybszą kontrolę bezpieczeństwa. Pasażerowie nie muszą zdejmować kurtek, pasków, opróżniać kieszeni itp.

Dominik Sipińskigość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie