×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianova upada, Wizz Air zyska?Rosyjski przewoźnik Avianova zakończy jutro (9.10) swoją działalność. Linia, która od dawna borykała się z problemami finansowymi, zwróci sześć Airbusów A320 firmom leasingowym, a pasażerowie otrzymają zwrot kosztów biletów. Do końca października przewoźnik sprzedał 67400 biletów i łącznie musi oddać 5 mln euro.

Jednak przedstawiciele linii twierdzą, że to nie bankructwo jest powodem zakończenia działalności. Według zarządu Avianovy za tą decyzją stoi Indigo Partners, które posiada 49% udziałów w firmie. Amerykański akcjonariusz rzekomo zamroził wypłaty. Indigo Partners jest właścicielem Wizz Aira i to ten przewoźnik ma, według zarządu Avianovy, skorzystać na bankructwie rosyjskiej linii.Dmitrij Czernjak, były szef firmy A1, która posiada 51% udziałów w Avianovie, mówi jednak, że przewoźnik miał problemy finansowe już rok temu. Według niego zarząd Avianovy przegapił szanse na uratowanie linii - w maju pojawił się inwestor gotów zapłacić za udziały 33 mln dolarów, a latem odrzucono ofertę wykupu akcji Indigo Partners.

A1 zaprzecza jednak, by wcześniej były szanse uratowania przewoźnika i utrzymuje, że za zakończeniem działalności stoi sabotaż ze strony Indigo Partners na rzecz Wizz Aira.

Dominik Sipiński
fot. Avianovagość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie