×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ulepszony Trent 900 trafi do produkcjiRolls-Royce wprowadza do produkcji nową, ulepszoną wersję silnika Trent 900 napędzającego Airbusa A380. Silnik wejdzie do seryjnej produkcji pod koniec tego roku. Ulepszone jednostki napędowe będą instalowane w nowych Airbusach A380 od początku 2012 roku i zapewnią 1% redukcję zużycia paliwa (SFC).

Poprawki silnika to zapożyczone rozwiązania techniczne z dwóch innych jednostek napędowych producenta; Trent 1000 (B787) oraz Trent 700EP (A330). W nowym silniku Trent 900 dodano wprowadzenie eliptycznych, zamiast zakończonych łukiem koła, przednich krawędzi łopatek i kierownic strug w sprężarkach średniego i wysokiego ciśnienia, a także zmniejszono luzy końcówek w turbinie niskiego ciśnienia.- Wprowadzenie zmian spowodowało zmniejszenie zużycia paliwa przez nowszy model silnika o ponad 1%. Ulepszona jednostka napędowa od początku roku będzie montowana w każdym nowym A380 - powiedziała Rosie Toogood, dyrektor programu Trent 900.- Ponad połowa z tych udoskonaleń jest bardzo prosta do wprowadzenia w starszych silnikach - dodała.

Kolejny, drugi pakiet poprawek dla Trent 900 ma zostać udostępniony w 2013 roku i będzie związany z dalszym rozwojem technologii dla silników Trent 1000 i Trent XWB. Planuje się zoptymalizowanie systemu przepływu powietrza oraz lepsze chłodzenie turbiny w celu utrzymania większej wydajności silnika. Zmiany obejmą także lepsze uszczelnienie turbiny niskiego ciśnienia.

W silniki Trent 900 są wyposażone Airbusy Singapore Airlines, Lufthansy oraz Qantas Airways.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie