×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmarł Wacław Wieczorek



Dziś (7.10) zmarł nagle Wacław Wieczorek, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski w lataniu precyzyjnym i rajdowym. Był kapitanem instruktorem B737 Polskich Linii Lotniczych LOT, wybitnym instruktorem, wychowawcą wielu lotników, a także członkiem Aeroklubu Krakowskiego i honorowym członkiem Aeroklubu Polskiego.



Wieczorek wywalczył w igrzyskach lotniczych, mistrzostwach świata i Europy 20 medali indywidualnych; 9 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe.

Na Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym zdobył 2 srebrne i 2 brązowe medale; na Rajdowych Mistrzostwach Świata – 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe; na Mistrzostwach Europy w Lataniu Precyzyjnym – 1 złoty; na Rajdowych Mistrzostwach Europy – 3 złote i 2 srebrne; na Światowych Igrzyskach Lotniczych – 2 złote i 1 srebrny.

W latach 2004-2006 roku latał ze swoim synem Michałem jako nawigator. W 2005 roku razem zdobyli mistrzostwo Europy, a w 2006 Świata. Pierwszy raz w historii sportów lotniczych ojciec i syn zdobyli najwyższe laury.


Redakcja Pasazer.com składa rodzinie zmarłego kondolencje.

Fot. Maciej Musijowski, Michał Wieczorek

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie