×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy ATR 72-600 dla linii AzulBrazylijskie linie Azul Linhas Aéreas Brasileiras odebrały dziś (7.10) w Tuluzie swoją pierwszą maszynę ATR 72 w wersji -600. Przewoźnik złożył zamówienia na 30 maszyn ATR 72-600, z opcją na kolejnych 10 samolotów tego typu.

- Bardzo nas cieszy dołączenie do floty nowego ATR-a w wersji -600. Jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która wprowadza ten samolot do swojej floty. Oprócz oferowania naszym pasażerom najwyższego poziomu komfortu, jesteśmy zobowiązani do podejmowania nowych wyzwań zarówno pod względem częstotliwości połączeń jak i i kosztów operacyjnych. Samolot ten pasuje do naszej misji doskonale - powiedział David Neeleman, prezes linii Azul.Brazylia stała się w ostatnich latach dynamicznie rozwijającym się rynku ATR, którego samoloty są optymalne dostosowane do rozwoju krajowych krótkich (nie przekraczających godziny) trasach ze względu na niskie koszty utrzymania i eksploatacji.

- Wraz z nowym ATR-em 72-600, brazylijscy pasażerowie będą mieli okazję doświadczać nowej kabiny, która zawiera najbardziej zaawansowane technologie w zakresie komfortu. Brazylia to bardzo dynamiczny rynek i jesteśmy przekonani, że solidność marki ATR, w połączeniu z wysokim poziomem komfortu dla pasażerów, będzie nadal zapewniać nam możliwości rozwoju w tym kraju jak i w całej Ameryce Łacińskiej - powiedział Filippo Bagnato, dyrektor generalny ATR.

Linia Azul została założona w grudniu 2008 roku. W niecałe trzy lata przewoźnik obsługuje 40 miast w całej Brazylii.  Flota przewoźnika składa się z 8 maszyn ATR-72, 10 Embraerów 190 oraz 22 Embraerów 195.

Piotr Bożyk
Fot. linie Azul


Reklama


Booking.com
gość_e0e4e - Profil
gość_e0e4e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie