×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ławica: Kamień węgielny pod terminalDziś (7.10) wmurowano kamień węgielny pod rozbudowywany terminal pasażerski portu lotniczego Poznań-Ławica. W akcie wmurowania poświęconego przez biskupa Zdzisława Fortuniaka kamienia węgielnego uczestniczyli: Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, jak również zarząd portu – prezes Mariusz Wiatrowski oraz Grzegorz Bykowski, członek zarządu.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 na placu budowy nowej części terminala. Jej kulminacyjnym punktem było symboliczne zamurowanie okolicznościowego kamienia węgielnego oraz przeniesienie go na docelowe miejsce za pomocą dźwigu. Po zakończeniu prac budowlanych, o dzisiejszej uroczystości i lokalizacji kamienia informować będzie stosowana tablica pamiątkowa.

Rozbudowa rozpoczęła się w kwietniu, a całkowite ukończenie inwestycji modernizacji istniejącego terminala zaplanowane jest na II kwartał 2013 roku.Generalnym wykonawcą robót jest firma HOCHTIEF Polska Oddział w Poznaniu. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie "pod klucz" w trzech etapach. I etap prac obejmie budowę nowej części terminala o powierzchni całkowitej ponad 17 800 m². Na dwóch kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej znajdą się: hala check-in, hala przylotów, sortownia bagażu oraz biurowiec. Etap ten, obejmujący także budowę drogi wewnętrznej oraz przebudowę parkingu, zostanie zakończony wiosną 2012 roku.

Ruch pasażerski w trakcie turnieju EURO 2012 będzie obsługiwany w strefie przylotów nowo wybudowanej części terminala oraz w obecnie funkcjonującej strefie odlotów. W II etapie zostaną wykonane prace wykończeniowe powierzchni biurowej w nowej części, natomiast III etap obejmie m.in. przebudowę obecnej część terminala i budowę nowej centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa.

W efekcie prac ostatniego etapu, istniejący budynek zostanie przekształcony w terminal odlotowy wraz z częścią komercyjną. Wartość kontraktu zawartego z Hochtief wynosi 96 311 475 zł netto.

Pozostałe inwestycje realizowane są w części lotniczej portu – trwa budowa równoległej do pasa startowego drogi kołowania oraz rozbudowa płyty postojowej samolotów. Prace budowlane, rozpoczęte w czerwcu br., są realizowane zgodnie z harmonogramem. 

fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie