×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Negocjacje umowy lotniczej z MołdawiąW Brukseli odbyła się druga runda negocjacji w sprawie zawarcia umowy o wspólnym obszarze lotniczym między Unią Europejską a Mołdawią.

W oparciu o uzgodnienia dokonane podczas pierwszej rundy negocjacyjnej, obie strony szczegółowo przeanalizowały zmieniony projekt umowy oraz projekt memorandum z konsultacji. Szczególną uwagę poświęcono analizie kwestii bezpieczeństwa. Strona mołdawska przedstawiła prezentację na temat stanu bezpieczeństwa lotnictwa w tym państwie oraz procesu przyjmowania legislacji UE w tym obszarze. Obie strony osiągnęły porozumienie na poziomie negocjatorów w zakresie projektowanego tekstu umowy oraz tekstu memorandum z konsultacji.

Parafowanie umowy oraz podpisanie wspomnianego memorandum przewiduje się w najbliższych tygodniach. Projektowana umowa umożliwi stopniową integrację rynków transportu lotniczego Mołdawii i Unii Europejskiej poprzez z jednej strony liberalizację warunków przewozów lotniczych, a z drugiej strony zwiększanie integralności prawnej obu podmiotów w oparciu o implementację przez stronę mołdawską odpowiednich przepisów UE w zakresie m.in. bezpieczeństwa, ochrony lotnictwa, zarządzania ruchem lotniczym, ochrony środowiska oraz ochrony konsumentów i praw pasażera.gość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie