×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemieckie zakłady Airbusa zastrajkują?Dziś (6.10) związkowcy z niemieckich zakładów Airbusa zawiesili rozmowy ze swoim kierownictwem dotyczące warunków pracy. Dlatego na jutro zaplanowana jest akcja protestacyjna.

Związek zawodowy IG Metall wezwał 16 tys. pracowników producenta czterech zakładów Airbusa w Hamburgu, Bremie, Stade i Buxtehude do podjęcia jednodniowego protestu. Strajk ma się rozpocząć o godzinie 9:15 czasu lokalnego i obejmie wszystkie trzy zmiany.Głównym punktem niezgody między kierownictwem, pracownikami a związkowcami jest zapis pozwalający producentowi zatrudnianie pracowników tymczasowych. Obecnie Airbus zatrudnia około 3,5 tys. pracowników czasowych (22%) w czterech zakładach co stanowi 22% ogółu zatrudnionych. Przedstawiciele związku IG Metall chcą ograniczyć tę liczbę do 15%.

W zeszłym tygodniu Airbusowi nie udało się zaskarżyć akcji protestacyjnej. Producent nie otrzymał nakazu sądowego, który mógłby powstrzymać strajk. Airbus jednak zagroził, że strajki mogą negatywnie wpłynąć na planowane zwiększenie liczby montowanych maszyn z rodziny A320 w zakładach w Hamburgu. Według Tuluzy sytuacja ta doprowadza do utraty zaufania w niemieckich zakładach.

Piotr Bożyk
Fot. Paweł Cybulakgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie