×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas potwiedził zakup Airbusów A320Qantas i Airbus sfinalizowali kontrakt na zakup 110 samolotów z rodziny A320. Jest to krok ku modernizacji floty przewoźnika, a także  planu ekspansji w najbliższych latach. Zamówienie 78 samolotów A320neo i 32 maszyn A320 jest dotychczas największym pojedynczym zamówieniem w historii lotnictwa Australii.

- Jesteśmy zadowoleni z inwestycji w Airbusa A320, w tym nowe modele A320neo, wynikającej z międzynarodowego planu przekształceń linii Qantas oraz azjatyckiej ekspansji przewoźnika Jet Star - powiedział Alan Joyce, prezes Qantas. - Rodzina samolotów A320 charakteryzuje się wyjątkową sprawnością operacyjną, a także komfortem, co w połączeniu z jego ekologią czyni go doskonałym wyborem dla Qantas - dodał.Decyzja o wykorzystaniu przez Qantas samolotów Airbus na trasach krótkich i średnich wynika z długoterminowej strategii budowania floty w oparciu o bardziej wydajne i niezawodne samoloty.

- Qantas to wyjątkowo przyszłościowa i pionierska linia lotnicza. Cieszymy się, że odgrywamy tak znaczącą rolę w przyszłości strategii tej firmy - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa. - W obecnej, zaciętej konkurencji na rynku jest to świetny dowód poparcia dla naszych ekologicznych Airbusów A320neo i A320 - dodał.

Wszystkie samoloty, w tym 32 regularne A320, zostaną rozmieszczone we flocie przewoźników wchodzących w skład Qantas Group w tym Jetstar, Jetstar Asia (w Singapurze) oraz tworzonej Jetstar Japan.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie