×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Indiach A380 nadal zakazanyIndie nie przygotowują zezwolenia na loty Airbusa A380 na terytorium tego kraju. Vayalar Ravi, minister lotnictwa Indii, podkreślił, że w trosce o narodowych przewoźników największy pasażerski samolot świata pozostanie zakazany na trasach do i z tego kraju.

- Jeśli pozwolimy największym samolotom lądować tutaj, zabiorą one wszystkich pasażerów - dodał Ravi. Dodał, że nie jest przygotowany żaden harmonogram zezwalania na loty A380.

Zakaz lotów A380 do Indii ma pomóc trzem przewoźnikom z tego kraju - Air India, Kingfisher Airlines i Jet Airways. Wszystkie trzy borykają się z finansowymi problemami. Wśród linii, które chętnie wysłałyby swoje A380 do Indii są m.in. Emirates i Lufthansa. Zwłaszcza ten pierwszy przewoźnik mógłby zagrozić krajowym liniom, bo Hindusi stanowią olbrzymią część migrującej siły roboczej w krajach arabskich.

Linie lotnicze Kingfisher Airlines same mają zamówione samoloty Airbus A380. Wobec zakazu lotów tego typu w Indiach maleje prawdopodobieństwo, że przewoźnik ten odbierze te maszyny. Z uwagi na to, że przepis opiera się na liczbie miejsc w samolocie, niedozwolone będą również loty nowymi Boeingami 747-8 w konfiguracji Lufthansy.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie