×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malev: Koniec państwowej pomocyWęgierskie media donoszą, że Malev nie otrzyma już więcej wsparcia z państwowego budżetu. Przewoźnik z bazą w Budapeszcie w latach 2007-2010 dostał łącznie ponad 450 mln euro poprzez dokapitalizowania, spłaty długów, pożyczki i odroczone płatności podatków. W 2012 r. rząd węgierski zaplanował jednak ostre cięcia budżetowe i linia lotnicza nie może już oczekiwać pomocy.

Państwową pomocą dla Malevu zainteresowała się Komisja Europejska, która sprawdza, czy sposób jej przekazania nie naruszył przepisów prawa konkurencyjnego Unii Europejskiej. W 2010 r. Malev został zrenacjonalizowany - rząd przejął 95% udziałów w linii. Wg argumentacji przewoźnika była to jedyna metoda na uniknięcie bankructwa.W czerwcu przedstawiciele przewoźnika zapewniali, że w ciągu 18-24 miesięcy Malev zacznie przynosić zysk. Otto Gergye z węgierskiego przewoźnika powiedział wtedy portalowi "Air Transport World", że sojusz oneworld, którego członkiem jest Malev, zbyt mało wykorzystuje hub w Budapeszcie. Warto dodać, że węgierska linia nie posiada własnych rejsów długodystansowych, oferując jedynie połączenia na zasadzie code-share z partnerami z oneworld.

Jedną z metod podratowania Malevu bez udziału państwowych pieniędzy byłaby sprzedaż przewoźnika. W lipcu zainteresowanie wyraziły chińskie linie Hainan Airlines.

Dominik Sipiński
fot. Justyna Żyłagość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie