Linie lotnicze stawiają na Pragę

05 października 2011 16:30
8 komentarzy
Reklama

Stolica Czech staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem dla europejskich przewoźników.

Zwiększenie ilości połączeń na trasie Praga – Paryż, wraz z rozpoczęciem zimowego rozkładu lotów 2011/2012 zapowiedziały Czech Airlines oraz Air France. W ramach współpracy code-share linie zaoferują sześć codziennych połączeń. Trzy z nich będą wykonywane przez Czech Airlines, natomiast pozostałe trzy przez Air France.



Jednak to nie jedyna nowość w ofercie czeskiego przewoźnika w sezonie zimowym. Wraz z Aerosvit Airlines uruchomi on dodatkowe trzy rejsy dziennie na trasie pomiędzy Pragą i Kijowem/Boryspol.

Na stolicę Czech postawił również narodowy brytyjski przewoźnik – British Airways. Już po raz drugi w tym roku linia zdecydowała się zwiększyć ilość połączeń między Londynem/Heathrow i lotniskiem w Pradze. Jak poinformował przedstawiciel przewoźników od 9 stycznia 2012 codzienne połączenie wykonywane będzie samolotami Airbus A320.

Praga uzyska również od 5 listopada bezpośrednie połączenie z Perm na Uralu. Jeden rejs tygodniowo będzie obsługiwany przez rosyjskiego operatora Tatarstan Airlines. Listopad to również miesiąc w którym zainauguruje swoje połączenie z Gdańska do Pragi polski przewoźnik OLT Jetair.

Justyna Żyła
fot. Czech Airlines
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
mietek 2011-10-07 10:01   
mietek - Profil mietek
Tytuł tego artykułu akurat jest troche na wyrost, bo tak jak więszkość osób wcześniej zauważyła te zwiększone częstotliwości są takie same jakie ma WAW. A trasa CDG-WAW ma chyba więcej rotacji niż CDG-PRG, bo air france lata w niektóre dni nawet 4x dziennie.
jsg 2011-10-06 14:18   
jsg - Profil jsg
Wcale się nie dziwię, że BA zwiększa ilość rejsów do PRG. Wsztstkie moje ostatnie loty do PRG były pełne w ponad 95 %.
antypilot 2011-10-06 13:53   
antypilot - Profil antypilot
4tech, dokładnie tak jest, poza tym w Pradze mieszka na stałe kilkadziesiąt tysięcy Amerykanów, wielu z nich lata właśnie przez LHR.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama