×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot A380 Malaysian Airlines
W czwartek (20.10) pierwszy Airbus A380 Malaysian Airlines, po zakończeniu montażu końcowego i testach systemowych w Tuluzie, wyruszył w swój dziewiczy lot.W najbliższym czasie samolot zostanie przygotowany do wylotu do Hamburga, gdzie zostanie pomalowany oraz otrzyma wyposażenie kabiny.

Samolot napędzany jest czterema silnikami Rolls Royce Trent 900. To pierwszy z sześciu samolotów A380 zamówionych przez przewoźnika. Malezyjski przewoźnik, łącznie zamówił sześć A380. Linia spodziewa się, że w 2012 roku otrzyma pięć maszyn, a ostatni z zamówionych samolotów zawita we flocie w I kwartale 2013 roku. Według producenta pierwszy Airbus A380 zostanie dostarczony w marcu lub kwietniu 2012 roku.W 2012 roku w pierwszej kolejności polecieć nim będziemy mogli na trasach z Kuala Lumpur do Londynu i Amsterdamu.

Dostawy tego modelu dla Malaysia Airlines były już kilkakrotnie przekładane. Z tego powodu przewoźnik niedawno otrzymał od producenta odszkodowania za powstałe opóźnienia.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_0dbdc - Profil
gość_0dbdc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie