×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Michał Wieczorek mistrzem PolskiW dniach 21-24 września w Nowym Targu odbyły się Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski. Wśród seniorów pierwsze miejsce wywalczył Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski), na drugim miejscu uplasował się Janusz Darocha (Aeroklub Częstochowski), a trzecie miejsce przypadło dla Zbigniewa Chrząszcza (Aeroklub Wrocławski).

W pierwszy dniach września w węgierskiej miejscowości Dunakesi odbyły się Mistrzostwa Świata w Samolotowym Lataniu Rajdowym. Jednym z laureatów w tej imprezy był również Michał Wieczorek. Jako członek dwuosobowej załogi zajął trzecie miejsce, a reprezentacja Polski drużynowo pierwsze.

Michał na co dzień zasiada za sterami Boeinga 737NG w Air Poland. Jego kunszt i zamiłowanie do latania da się wyczuć i zauważyć. W lutym mieliśmy okazje zrealizować materiał do Oblatywacza u boku mistrza.- Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni z sukcesów Michała. Jestem przekonany, że to dopiero początek jego osiągnięć. Lotnictwo to branża dla ludzi z pasja, a tutaj ona jest szczególnie mocno widoczna - powiedział nam Mariusz Szpikowski, prezes Air Poland.

Pasazer.com: Latanie rajdowe, a nawigacyjne to zupełnie dwa inne rodzaje rywalizacji. Czy nawigacyjnie było trudno?

Michał Wieczorek: Dokładnie tak. Okolice Nowego Targu są bardzo trudne nawigacyjnie. Gęsta siatka dróg i miejscowości, które nie mają widocznej granicy z następnymi. Do tego góry, które przesłaniały widoki do przodu i sprawiały, że nawigacja w tym rejonie była bardzo ciężka. Należałoby do tego dołożyć jeszcze utrzymanie regularności lotu plus minus dwie sekundy oraz poszukiwanie obiektów na trasie.Pasazer.com: Wygrana na pewno bardzo cieszy. Jak oceniasz poziom mistrzostw?

Michał Wieczorek: Poziom tych mistrzostw był bardzo wysoki. Trener Andrzej Osowski postarał się o to by się nam nie nudziło. Rywalizacja była bardzo zacięta do ostatniego lądowania. Cieszy mnie bardzo wynik, który osiągnąłem zwłaszcza, że udało mi sie wygrać z wielokrotnymi mistrzami świata takimi jak Krzysztof Wieczorek czy Janusz Darocha, a to daje ogromną satysfakcję. Teraz skupiam się na starcie w Mistrzostwach Świata w RPA gdzie wylatujemy już 16 października.

Michałowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy także do lektury wywiadu z pilotem na stronach Aeroklubu krakowskiego.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Katarzyna Osowskagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie