×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie SriLankan chcą powiększyć flotęLinie SriLankan zamierzają zakupić sześć szerokokadłubowych samolotów jako część planu podwojenia swojej floty w ciągu najbliższych pięciu lat. Przewoźnik rozważa wybór Airbusa A330-300 lub Boeinga 777.

- Chcemy dodać około sześciu szerokokadłubowych samolotów do swojej floty w celu zastąpienia samolotów Airbus A340-300. Dostawy miałby się odbyć z początkiem 2014 roku - powiedział gazecie Airline Business Daily Kapila Chandrasen, prezes SriLankan.

Przewoźnik prowadzi obecnie rozmowy z Airbusem i Boeingiem, ale jeszcze nie zdecydował czy będzie to zakup czy też leasing samolotów. W międzyczasie SriLankan wynajmie Airbusy A330 od dwóch firm leasingowych: Air Lease Corporation (ALC) i International Lease Finance Corporation (ILFC).- W ramach naszej strategii na kolejne pięć lat, celem SriLankan jest mniej więcej podwojenie swojej floty z obecnych 15 do 30 samolotów. Odnowienie floty będzie częściowo finansowane z 500 mln dolarów zastrzyku kapitału od rządu Sri Lanki, który jest właścicielem linii - dodaje Chandrasen.

SriLankan mają nadzieję, że strategia umacniania połączeń regionalnych i rozwoju turystyki, które pojawiły dwa lata temu w momencie zakończenia wojny domowej, pozwolą osiągnąć linii rentowność w początkach 2013 roku.

Przewoźnik zamierza również wstąpić do któregoś z sojuszów lotniczych. Linia preferuje oneworld lub Star Alliance, jeśli będzie istnieć taka możliwość, choć chciałaby również poznać ofertę SkyTeam, aby zadecydować który z sojuszów byłby strategicznie najlepszy.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie