OpenSkies zawiesza Paryż-Waszyngton

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 października 2011 10:26
1 komentarz
Reklama

OpenSkies, spółka zależna British Airways, zawiesza jedną z dwóch tras transatlantyckich. Od 28 października samoloty tego przewoźnika przestaną latać z Paryża Orly do Waszyngtonu Dulles. Jedynym rejsem w ofercie OpenSkies pozostanie trasa z Orly do Newark.- Zobaczyliśmy silny wpływ przeciągającej się sytuacji ekonomicznej na podróże biznesowe. To szczególnie ma miejsce w przypadku trasy z Orly do Waszyngtonu - podkreślił David Erich, dyrektor handlowy i marketingu OpenSkies. Erich dodał, że gdy zmieni się sytuacja ekonomiczna przewoźnik może wrócić na tę trasę.

OpenSkies działa od 2008 r. jako spółka założona przez British Airways. Przewoźnik miał wykorzystywać umowę o otwartym niebie nad Atlantykiem i oferować rejsy w klasie premium z Europy do Stanów Zjednoczonych. Pomysł nie okazał się sukcesem. Linia korzysta z czterech Boeingów 757-200 przejętych od British Airways.


Dominik Sipiński
Fot. OpenSkies
Reklama

Ostatnie komentarze

mimis 2011-10-06 14:10   
mimis - Profil mimis
Nie ma się co dziwić, że pomysł nie okazał się sukcesem. Pomijając kwestie sympatii/antypatii narodowościowych, kto by chciał się tłuc przez ocean boeingiem 757 płacąc jak za klasę premium?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama