×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LAN-TAM razem na początku 2012 r.LAN Airlines, chilijskie linie lotnicze z filiami w wielu krajach Ameryki Południowej, wyznaczyły początek roku 2012 na planowaną fuzję z brazylijskimi liniami TAM. Połączenie przewoźników nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ubiegłym tygodniu warunkową zgodę na fuzję wydał chilijski trybunał antymonopolowy.

Chilijskie linie uważają jednak, że trybunał posłużył się błędnymi danymi i wyliczył zbyt duże zyski i dochody połączonych spółek. LAN wezwał do ponownego przyjrzenia się danym, by nie hamować rozwoju LAN-TAM.

Po połączeniu obydwu spółek powstanie największy przewoźnik w tym obszarze świata. Nadal nie wiadomo, w jakim sojuszu lotniczym pozostanie LAN-TAM. Chilijski przewoźnik jest członkiem oneworld, a brazylijski - Star Alliance. Nieoficjalnie przypuszcza się, że wybór padnie na oneworld, gdzie LAN ma silniejszą pozycję.

Dominik Sipińskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie