×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dzień otwarty PAŻP w ŁodziW sobotę (1.10) Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) zorganizowała dzień otwarty w nowo wybudowanej wieży łódzkiego lotniska. Wśród zaproszonych gości pojawił się Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury.Budowa wieży rozpoczęła się w 2010 roku i trwała rok czasu.
Zanim jednak wiosną przyszłego roku zasiądą w niej kontrolerzy budynek musi zostać wyposażony w odpowiednie urządzenia operacyjne. - Wieża kontroli ruchu lotniczego, to nie tylko miejsce pracy kontrolerów ruchu lotniczego, to również architektoniczna dominata, symbol który będziemy mogli oglądać na ekranach telewizorów, gdy media będą donosić o dynamicznym rozwoju łódzkiego lotniska - powiedział Krzysztof Banaszek, prezes PAŻP.

Budynek architektonicznie nawiązuje do peryskopu, owiniętego wojskową siatką.

- W przypadku łódzkiej wieży projektant zaproponował po prostu takie rozwiązania, które są oryginalne - powiedział Grzegorz Hlebowicz, rzecznik PAŻP-u.

Łódzka wieża jest jedną z kilku realizowanych przez PAŻP inwestycji.

 - W tej chwili kończymy budowę wieży w Łodzi, niedawno rozpoczęliśmy budowę w Rzeszowie. Planujemy budowę wież w kolejności; w Poznaniu i Krakowie - dodał Hlebowicz.Budynek powstał na działce należącej do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1,4 tys. m². Poziom operacyjny mieści się na wysokości 31,5 m.

Całkowita wartość nakładów inwestycyjnych to 14,7 mln zł.Agencja zatrudnia obecnie 437 kontrolerów ruchu lotniczego przy wsparciu 45 praktykantów. W 2011 roku obsłuży 630 tys. operacji lotniczych.

O tajnikach pracy na wieży kontrolnej opowiadał jeden z kontrolerów łódzkiego lotniska, który w ubiegłym roku był gościem Pasazer.com.

Tomasz Wyszyński
Fot. Andrzej Amerski, LCJ


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie