×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100. samolot dla Qatar AirwaysBoeing dostarczył 100. samolot dla Qatar Airways. Jubileuszową maszyną w barwach katarskiej linii został B777-200LR. Przewoźnik lata obecnie na 27 Boeingach 777 różnych typów, w tym 16 B777-300ER, dwóch 777F oraz dziewięciu 777-200LR.

Boeing przekazał samolot do Qatar Airways podczas uroczystej ceremonii z udziałem prezesa linii. Na chwilę obecną przewoźnik ma zamówienia na 13 kolejnych Boeingów 777 różnych wariantów.

- Pierwszego B777 otrzymaliśmy w 2007. Dla pasażerów jest to komfortowy i wygodny samolot. Z perspektywy operacyjnej pozwolił on realizować nasze plany rozwoju globalnego, co pozwala oferować loty non-stop z naszej bazy w Dausze do miejsc takich jak Sao Paolo czy Melbourne przy efektywnych kosztach - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.- Gratulujemy Qatar Airways kolejnego sukcesu. W ciągu zaledwie dekady przewoźnik ten stał się światowej klasy, wielokrotnie nagradzaną linią lotniczą z szybko rozwijającą się sieci połączeń obejmującą wszystkie sześć kontynentów. Jest to ogromne osiągnięcie pod każdym względem, dlatego jesteśmy dumni, że B777 odegrał ważną rolę w tym sukcesie - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie