×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa kupuje również EmbraeryEmbraer i Lufthansa podpisali wczoraj (29.09) umowę, na zakup pięciu dodatkowych Embraerów 195 (E-195). Operatorem samolotów będą linie Air Dolomiti, które są regionalnym partnerem Lufthansy we Włoszech. Wartość zamówienia według cen katalogowych to 226 mln dolarów. Dostawy nowych samolotów mają się rozpocząć w drugiej połowie 2012 roku.

- Kontynuacja współpracy z Lufthansą pokazuje sprawdzone i dobre działanie modelu E-195 na wysoce konkurencyjnym rynku europejskim. Podwojenie floty E-Jetów w Air Dolomiti jest wyrazem uznania i zaufania dla tego samolotu - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.Air Dolomiti użytkują obecnie pięć maszyn E-195. Dodatkowe samoloty zobaczy podwoją flotę przewoźnika. Nowe samoloty będą wykorzystywane na trasach krajowych, ale także przy zwiększeniu częstotliwości między hubem Lufthansy w Monachium a Weroną, głównej bazy Air Dolomiti.

- Zamówienie dodatkowych Embraerów pozwoli nam zapewnić rozwój naszej floty średniego zasięgu. Jest to krok w kierunku modernizacji floty w odniesieniu do kosztów eksploatacji i komfortu pasażerów - powiedział Nico Buchholz, wiceprezes Lufthansy ds. floty.Po dostarczeniu nowych maszyn Lufthansa będzie największym operatorem floty E-Jetów w Europie. Od maja 2007 firma zamówiła 43 maszyny E-190 i E-195. W chwili obecnej we flotach trzech z pięciu regionalnych partnerów Lufthansy; Lufthansa CityLine, Air Dolomiti i Augsburg Airways lata 28 Embraerów.


Piotr Bożyk
Fot. Embraer Media, Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie