×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria ze wsparciem od rząduSłoweńskie linie lotnicze Adria Airways otrzymały wsparcie od rządu w wysokości ok. 50 mln euro. Udziałowcy przewoźnika zgodzili się, by budżet wspólnie z największym akcjonariuszem, państwową spółką PDP Corp., przelali taką sumę na konto Adria Airways. Równocześnie został umorzony dług w wysokości niemal 20 mln euro. Łączne zadłużenie przewoźnika wynosiło do tej pory ok. 70 mln euro.

Transakcja zostanie przeprowadzona natychmiast. Jako ostateczną datę wykupu akcji ustalono datę dzisiejszą (30.09). Równocześnie udziałowcy Adria Airways zakontraktowali firmę audytorską ze zleceniem przeprowadzenia kontroli ostatnich pięciu lat zarządzania spółką.

Adria Airways już w styczniu otrzymała wsparcie w wysokości 4 mln euro od słoweńskich banków. W ramach planu oszczędnościowego linia zawiesiła dziewięć tras na sezon zimowy, w tym loty do Warszawy, a także m.in. do Londynu i Kopenhagi. Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z samolotów Bombardier CRJ-900 z floty słoweńskiej linii będzie wykorzystywany zimą przez Croatia Airlines. Obydwaj przewoźnicy są członkami sojuszu lotniczego Star Alliance.

Dominik Sipińskigość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie