×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Luxair zamawia Bombardiery Q400Sprawdziły się przypuszczenia odnośnie europejskiego przewoźnika, który zamówił samoloty Dash Q400. Dziś (29.09) Bombardier Aerospace ogłosił oficjalnie, że przewoźnikiem który zamówił cztery samoloty Bombardier Q400 NextGen z opcjami na kolejne cztery maszyny jest luksemburska linia Luxair. Wartość zamówienia szacowana jest na 126 mln dolarów.

- Zaawansowany technologicznie samolot Q400 NextGen jest dużym, szybkim, cichym i oszczędnym turbośmigłowym samolotem regionalnym - powiedział Gary R. Scott, prezes Bombardier Commercial Aircraft. - Linie lotnicze na całym świecie cieszą się z potencjału, z zaawansowanych funkcji, wysokiej jakości oraz wysokiej rentowności tego samolotu na krótkich dystansach działalność w segmencie maszyn 70 - 80 miejsc - dodał.- Kontynuujemy modernizacje naszej floty samolotów turbośmigłowych z Q400 NextGen - powiedział Adrien Ney, prezes Luxair. - Q400 to wspaniały samolot turbośmigłowy, a model NextGen z jednej strony obniża koszty operacyjne, z drugiej zaś zwiększa wygodę i komfort pasażerów - dodał.

Nowa transakcja Q400/Q400 NextGen zwiększyła liczbę zamówionych samolotów do 412, z 357 maszynami dostarczonymi do 30 kwietnia 2011 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardiergość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie