×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zamawia kolejne AirbusyRada nadzorcza Lufthansy zatwierdziła dziś (29.09) zakup dodatkowych samolotów marki Airbus. Przewoźnik zamówił dwa Airbusy A380, cztery A320 oraz jednego A330-300. Te dodatkowo zamówione samoloty odzwierciedlają duży popyt na ekologiczne i wydajne maszyny w Lufthansie.

- Cieszę się, że to dodatkowe zamówienie pozwoli nam zapewnić rozwój naszej floty średnio-i długodystansowej. Jest to kolejny krok w kierunku naszej strategii ciągłego modernizowania floty w zakresie zużycia paliwa, kosztów eksploatacji, poziom hałasu i emisji spalin - powiedział Nico Buchholz, wiceprezes Lufthansy ds. floty.- Jesteśmy zadowoleni, że Lufthansa zamawia kolejne samoloty Airbus z całej naszej rodziny produktów - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbus ds. sprzedaży. - W szczególności cieszymy się z zamówienia dodatkowych dwóch samolotów A380 co jest świadectwem wydajności oraz efektywności sprawdzonych podczas eksploatacji maszyny w Lufthansie - dodał.

Obecnie Lufthansa Group jest największym operatorem Airbusa na całym świecie z ponad 368 samolotami we flocie oraz zamówione ma 85 samolotów z rodziny A320, dziewięć A330 oraz dziewięć A380.Najprawdopodobniej to nie koniec zamówień Lufthansy w tym roku. W branży lotniczej coraz więcej się mówi o tym, że przewoźnik może być jednym z pierwszych klientów (launch customer) nowego Boeinga 737MAX. Sam prezes Boeinga podkreślał, że wśród pierwszych pięciu linii lotniczych większość jest spoza USA. Jak powiedział są też flagowi przewoźnicy z Europy.

Czyżby chodziło o Lufthansę? Wiele na to wskazuje, że tak. Chociażby sam fakt, że Lufthansa była w 1965 roku pierwszą linią na świecie, która zakupiła model B737 w ówczesnej wersji -100. Pierwszy na świecie B737-100 został dostarczony do przewoźnika na początku 1968 roku. Obecnie linia operuje na 59 maszynach B737 w wersjach -300 i -500. Jest to spora liczba samolotów, którą za kilka lat będzie należało zastąpić ze względu na wiek tych modeli. Niektóre z nich mają po 20 lat.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie