×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Doraco przebuduje gdański terminalZa ponad 18 mln złotych Korporacja Budowlana Doraco przebuduje stary terminal gdańskiego lotniska.

Firmę, która podejmie się modernizacji udało się wyłonić dopiero w  drugim przetargu. W pierwszym wpłynęła tylko jedna oferta – firmy Budimex, który wycenił  koszt remontu na  24,5 mln zł netto. Suma ta była o 8 mln złotych wyższa od kwoty jaką na inwestycje chciały przeznaczyć władze gdańskiego lotniska. Dlatego też przetarg unieważniono i wyznaczono termin następnego. Tym razem wzięło w nim udział aż cztery firmy co pozwoliło na wyłonienie najkorzystniejszej oferty.

Przebudowa może być uciążliwa dla pasażerów, ponieważ będzie ona prowadzona  w trakcie  funkcjonowania portu lotniczego. Jednak jak zapewniają władze lotniska zrobią wszystko aby niedogodności były jak najmniej odczuwalne.

- Chcemy, żeby prace były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów. Dlatego najpierw wyłączymy lewą część parteru, która zostanie przebudowana. Po jej otwarciu przeniesiemy prace na prawą stronę – komentuje Marzenna Kreft, wiceprezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Do nowego terminalu T2 zostaną przeniesione odloty krajowe oraz te do strefy Schengen, które obecnie znajdują się na terenie terminalu T1. Natomiast stary terminal T1 będzie miejscem przeznaczonym jedynie na odloty Non-Schengen oraz hale przylotów.

Wszystkie prace mają zakończyć się przed kwietniem 2012 roku, kiedy nastąpi otwarcie nowego terminalu.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie