×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT trafi do Eurolotu?Majątek Polskich Linii Lotniczych LOT ma trafić do Eurolotu. Już jutro tak ma zdecydować polski rząd - dowiedziała się Rzeczpospolita. To może być ważny tydzień dla przyszłości polskiego przewoźnika.

O planach kontrolowanej upadłości i przeniesieniu majątku do spółki córki LOT-u mówiło się od dawna. Decyzja o wniesieniu majątku do Eurolotu ma zostać podjęta jeszcze w styczniu. Dziś jedyną wartością LOT-u jest logo i posiadane sloty. Cała reszta została sprzedana, lub jest w leasingu.Przeniesienie majątku do niezadłużonego podmiotu to także sposób na uniknięcie konieczności zwrotu pomocy publicznej udzielonej linii pod koniec zeszłego roku w wysokości 400 mln. zł, na którą Komisja Europejska najprawdopodobniej nie wyda zgody. To także sposób na roszczeniową postawę związków zawodowych działających w Locie.

Jeśli ten plan nie zostałby wdrożony, to zdecydowanie wzrosłoby ryzyko upadłości LOT, co oznacza uziemienie samolotów i paraliż transportowy Polski oraz straty dla państwa i firm, których LOT jest dłużnikiem – mówi rozmówca Rzeczpospolitej.

Strata LOT-u za 2012 rok sięgnie nawet 200 mln zł.

Paweł Cybulakgość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie