LOT trafi do Eurolotu?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 stycznia 2013 10:07
99 komentarzy
Reklama

Majątek Polskich Linii Lotniczych LOT ma trafić do Eurolotu. Już jutro tak ma zdecydować polski rząd - dowiedziała się Rzeczpospolita. To może być ważny tydzień dla przyszłości polskiego przewoźnika.

O planach kontrolowanej upadłości i przeniesieniu majątku do spółki córki LOT-u mówiło się od dawna. Decyzja o wniesieniu majątku do Eurolotu ma zostać podjęta jeszcze w styczniu. Dziś jedyną wartością LOT-u jest logo i posiadane sloty. Cała reszta została sprzedana, lub jest w leasingu.Przeniesienie majątku do niezadłużonego podmiotu to także sposób na uniknięcie konieczności zwrotu pomocy publicznej udzielonej linii pod koniec zeszłego roku w wysokości 400 mln. zł, na którą Komisja Europejska najprawdopodobniej nie wyda zgody. To także sposób na roszczeniową postawę związków zawodowych działających w Locie.

Jeśli ten plan nie zostałby wdrożony, to zdecydowanie wzrosłoby ryzyko upadłości LOT, co oznacza uziemienie samolotów i paraliż transportowy Polski oraz straty dla państwa i firm, których LOT jest dłużnikiem – mówi rozmówca Rzeczpospolitej.

Strata LOT-u za 2012 rok sięgnie nawet 200 mln zł.

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_cef4e 2013-01-23 10:49   
gosc_cef4e - Profil gosc_cef4e
Z tym wchodzeniem w luki po LOT-cie to róznie bywa. Atlantyki do KRK już dawno nie latają i jakoś nikt nie "wskoczył" a obłożenie byłoby full Dwa -trzy razy w tygodniu na bank. Widać "warszawach".
ssak 2013-01-22 22:54   
ssak - Profil ssak
gosc_8f737: z tym samopoczuciem to ja mam różne doświadczenia. Niby jest miło, że to polski samolot i choćby serwis Lufy był bardziej profesjonalny (bo o wyższości suchego wafla nad paczką talarków nie ma co się rozwodzić), to jednak fakt, że choćby napisy są po polsku ma znaczenie psychologiczne, zwłaszcza gdy się wraca po dłuższej nieobecności. Ale z drugiej strony faktem jest, że w Locie jak na razie równie często jak na miły i kompetentny personel można trafić na znudzone panie, które nie potrafią się choćby z grzeczności uśmiechnąć, a gdy podają ci kubek z napojem robią to tak, jakby się brzydziły w ogóle rękę w stronę pasażera wyciągnąć. No i jeszcze jedna słaba strona Lotu - niepunktualność. Ale mimo wszystko uważam, że to można zmienić, pytanie tylko czy w końcu dojdzie do głosu zdrowy rozsądek, czy wcześniej Lot zniszczy samego siebie.
ssak 2013-01-22 22:48   
ssak - Profil ssak
maciek: bardzo chciałbym zobaczyć te ceny Emirates, do których Polacy masowo popędzą, bo jak na razie jest to linia, która oferuje bardzo dużo, ale za przyzwoite pieniądze, natomiast większość naszych rodaków jest skłonna polecieć do Azji przez Stany, byle by tylko bilet był o 100 złotych tańszy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama