×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budimex wybuduje terminal w LubliniePort Lotniczy Lublin SA podpisał dziś (24.10) umowę z konsorcjum Budimex SA na budowę terminala.

Inwestycja potrwa 9 miesięcy, a jej koszt to 66,8 mln zł. Powstanie terminala pasażerskiego, obok pasa startowego i płyty postojowej, jest ostatnią z trzech największych inwestycji lotniska.Liczący 11 tys. metrów kwadratowych terminal będzie złożony z trzech skrzydeł. Zbiegną się one w głównej jego przestrzeni, którą stworzy hala odlotów z centralnie umieszczoną strefą odprawy bagażowo-biletowej.

W skrzydle zachodnim ulokowana będzie strefa przylotów, a we wschodnim strefa odlotów. Skrzydło południowe zajmie przystanek kolejowy i towarzyszące mu pomieszczenie biurowe przeznaczone dla administracji lotniska oraz służby celnej i granicznej.- Co ważne, projekt przewiduje możliwość dalszej rozbudowy terminala. Realizowana w pierwszej fazie wielkość terminala, zgodnie z zachowaniem przepisów, umożliwi bezkolizyjną obsługę ruchu pasażerskiego do 1 mln pasażerów rocznie – podkreśla Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin.Podpisanie umowy na powstanie terminala to ostatni duży przetarg związany z budową lotniska dla Lubelszczyzny. Jego otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2012 roku.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie