Rzeszów: Rozpoczęcie budowy wieży

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 września 2011 20:27
Reklama

Wczoraj (23.09) na terenie Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej wieży kontroli ruchu lotniczego.

Wmurowania Aktu Erekcyjnego dokonali:
  • Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu RP
  • Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący Komisji Infrastruktury
  • Zdzisław Gawlik, podsekretarz w Ministerstwie Skarbu Państwa
  • Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
  • Zenon Bugno, dyrektor rzeszowskiego oddziału SKANSKA S.A.
  • Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka


- Jest to niezwykle cenna inwestycja, zarówno dla potrzeb ruchu lotniczego, jak i mieszkańców Podkarpacia, którzy mogą być dumni z rozwijającego się lotniska oraz idącej za tym coraz większej dostępności regionu i jego otwarcia na świat – powiedział Zbigniew Rynasiewicz, szef sejmowej Komisji Infrastruktury .

- Nowoczesny charakter konstrukcji, oryginalna elewacja w formie łuski spiczastej spowoduje, że ta budowla stanie się najbardziej charakterystycznym miejscem na lotnisku w Jasionce - powiedział Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

- Jestem dumny z faktu, że na uroczystości rozpoczęcia tej ważnej dla nas inwestycji możemy gościć wiele znamienitych osób, na czele z Marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną, Przewodniczącym Sejmowej Komisji Infrastruktury Zbigniewem Rynasiewiczem oraz prezesem PAŻP Krzysztofem Banaszkiem - oznajmił Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.Obiekt TWR zostanie zbudowany na działce o powierzchni 3604 m2. Budowa nowej wieży kontroli ruchu lotniczego ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu lotniczego poprzez zapewnienie odpowiednich warunków pracy służb kontroli ruchu lotniczego.
W pracy kontrolerów niebagatelne znaczenie ma zarówno położenie, jak i wysokość, na której znajduje się ich stanowisko pracy. Wieża kontroli ruchu lotniczego powstanie tuż obok kompleksu innych inwestycji infrastrukturalnych wdrażanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

Poziom operacyjny wieży zaprojektowano na wysokości 27,6 m n.p.t., a sama wieża będzie miała wysokość 33 m n.p.t.

Podstawowe parametry budynku:
• powierzchnia użytkowa: 1738,64 m2 ;
• kubatura brutto: 9888,10 m3 ;
• powierzchnia zabudowy: 685,33 m2


Fot. PAŻP
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama