×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Nowe miasta dla A380Linie Emirates zwiększają liczbę miast obsługiwanych przez Airbusa A380. Super-jumbo już wkrótce będzie obsługiwał nowe destynacje w Europie, Afryce oraz Azji. Przewoźnik rozpocznie rejsy na A380 do Johannesburga w październiku, do Kuala Lumpur i Rzymu w grudniu oraz do Monachium w styczniu 2012 roku.

- Sao Paulo miało stać się kolejnym miastem obsługiwanym przez A380, jednak nasz samolot musiałby pozostać sześć godzin na płycie przed ponownym odlotem. Lotnisko na te chwilę nie ma wolnego miejsca, aby w tym czasie przeparkować maszynę - powiedział Tim Clark, prezes Emirates. - Lotnisko jest bardzo zatłoczone, a nowa płyta jest w trakcie budowy. Jak tylko zostanie ukończona na pewno i w końcu się tam pojawimy - dodaje.W czerwcu z okazji 50. rocznicy otwarcia rzymskiego lotniska Fiumicino, linie Emirates wykonały rejs do stolicy Włoch na A380. Obecnie przewoźnik operuje na tej trasie dwa razy dziennie.

- Rzym jest pierwszym włoskim lotniskiem z pełną infrastrukturą operacyjną, które może przyjąć Airbusa A380 - powiedział Elia Pistola, dyrektor operacyjny lotniska w Rzymie.

Emirates posiada obecnie we flocie 15 samolotów A380, a kolejnych 75 maszyn A380 ma zamówionych.

Piotr Bożyk
Fot. Emiratesgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie