×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Berlin: Program cięć już ruszyłWczoraj (21.09) zarząd linii Air Berlin uruchomił kompleksowy program restrukturyzacyjny. Celem ogłoszonego w sierpniu programu jest osiągnięcie około 200 mln euro oszczędności.

Według programu przewoźnik będzie nadal koncentrował się na rozbudowie czterech obecnych hubów, w Berlinie, Dusseldorfie, Palma de Mallorca oraz w Wiedniu.

Flotę przewoźnika opuści 18 samolotów, a nie jak wcześniej zapowiadano tylko osiem. Do sezonu letniego 2012 roku zmniejszy się ona do 152 samolotów z obecnych 170 maszyn.- Nie ma na tę chwilę żadnych podstaw, aby zmieniać obecny model biznesowy i strukturowy firmy - powiedział Hartmut Mehdorn, nowy prezes Air Berlin. - W świetle aktualnej możliwości rozwoju gospodarczego, program naprawczy w 2011 roku jest trudny do wykonania - dodał.

W pierwszym kwartale 2012 roku Air Berlin ma zostać pełnoprawnym członkiem sojuszu lotniczego Oneworld., a w czerwcu tego samego roku zostanie otwarty nowy port przesiadkowy dla Air Berlin czyli długo oczekiwane lotnisko Berlin Brandenburg Airport.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie