Koniec opóźnień na Okęciu?

01 lipca 2005 15:51
26 komentarzy
ReklamaZarząd PLL LOT i Związek Zawodowy Personelu Pokładowego podpisały porozumienie w sprawie czasu pracy - przewoźnik poinformował w piątek. Porozumienie kończy postępowanie mediacyjne i trwający od kilku miesięcy spór zbiorowy.

Porozumienie reguluje kwestie dodatkowego urlopu wypoczynkowego, który zastąpi dotychczas organizowane przez LOT tzw. obozy kondycyjne dla stewardów i stewardes. Dodatkowo w porozumieniu określono zasady wypoczynku personelu pokładowego po rejsach atlantyckich, wykonywanych przez LOT do USA i Kanady.

Na podstawie porozumienia stewardesy i stewardzi będą mogli korzystać z dodatkowych 7 dni kalendarzowych urlopu wypoczynkowego. Do tej pory, oprócz ustawowego urlopu, personelowi pokładowemu przysługiwał 14-dniowy obóz kondycyjny.

Po rejsach atlantyckich personel pokładowy będzie miał prawo do dodatkowego dnia wolnego, niezależnie od dotychczasowych 48 godzin obowiązkowego wypoczynku. Dodatkowy dzień wolny nie będzie pomniejszał liczby dni wolnych należnych w danym okresie rozliczeniowym - podano w komunikacie.

Miejmy nadzieję, że to porozumienie zaowocuje jeszcze kolejnym pozytywnym zjawiskiem, jakim będą nieopóźnione odloty i przyloty na warszawskim Okęciu, szczególnie rejsów krajowych.

Marcin Jędrzejczak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_trd 2005-07-05 16:55   
gosc_trd - Profil gosc_trd
Coz, niektorzy musza sie przechwalac gdzie byli i gdzie spia, bo widocznie brakuje im docenienia w prawdziwym swiecie. Byc moze musza sobie to rekompensowac w malym wirtualnym swiatku tej strony internetowej. Przeciez w Szwecji albo w Norwegii nikt nie zemdleje z wrazenia, gdy uslyszy o Kuala Lumpur, nie wspominajac o hotelu The Regent. Zwlaszcza, gdy uslyszy to od osoby pochodznia polskiego, bo w Skandynawii (zwlaszcza poludniowej) jestesmy niestety znani z innych cnot. Dlatego trzeba zabiegac o aplauz gdzie indziej. Tyle moich psychologicznych dywagacji na dzisiaj.
marqoos_pl 2005-07-05 15:56   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Najlepiej to teraz wszyscy zacznijmy się przechwalać, gdzie jesteśmy, co jedliśmy, gdzie pójdziemy za 5 min na zakupy... Rzeczywiście... To dopiero jest inteligentne...


A opóżnienia na Okęciu to (może) znikną, jak będzie oddany do użytku nowy terminal i wszystko będzie działało jak należy.
chris 2005-07-05 15:40   
chris - Profil chris
Komentarz odnosil sie do Okecia , no ale coz ...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama