airBaltic ucieka przed wierzycielami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 września 2011 10:56
2 komentarze
Reklama

Łotewskie linie lotnicze airBaltic złożyły wniosek o prawną ochronę przed wierzycielami. Wokół przewoźnika trwa przeciągający się spór pomiędzy rządem Łotwy i firmą Baltijas Aviacijas Sistemas (BAS), która jest mniejszościowym akcjonariuszem. 52,6% udziałów należy do państwa, reszta do BAS-u. Przedmiotem sporu jest dalsze szefowanie linii przez Bertolta Flicka, prezesa BAS.

Przynoszący straty airBaltic domaga się dofinansowania w wysokości ponad 100 milionów dolarów. Warunkiem rządu jest jednak zmiana szefa linii, na co nie chce się zgodzić BAS i sam Flick. Wniosek o prawną ochronę przed wierzycielami ma zapewnić dalsze funkcjonowanie linii do czasu rozwiązania sporu. Flick zapewnia, że do tego czasu nie zmieni się zarząd linii.

- Zarząd airBaltic negocjuje z wszystkimi udziałowcami linii. Wszyscy z wyjątkiem łotewskiego rządu są chętni do wsparcia firmy w przyszłości - podkreślił Bertolt Flick, szef airBaltic. - BAS 16 września zgodził się na wszystkie warunki rządu. 20 września rząd ponownie nie podjął jednak decyzji, by uczestniczyć w dokapitalizowaniu linii lub pozwolić BAS-owi na jednostronne dokapitalizowanie - dodał Flick.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

nederland 2011-09-22 20:20   
nederland - Profil nederland
a szkoda.
jjemiolo 2011-09-22 20:00   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Znaczy: Do widzenia Air Baltic! Rozwoj ich sieci w ostatnich latach byl fantastyczny, ale jak widac lotnictwo to ciezki rynek. Nie widze ich przyszlosci rozowo.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama