×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zdjęcia lotniska Chopina nagrodzoneCykl zdjęć Lotniska Chopina oglądanego z perspektywy lotu ptaka został nagrodzony na prestiżowym międzynarodowym konkursie fotograficznym International Photography Awards. Wkrótce będzie je można obejrzeć na wystawie w terminalu lotniska.

Autorem zdjęć jest 34-letni Kacper Kowalski, któremu udało się połączyć dwie pasje: paralotniarstwo i fotografię. Latając na paralotni ma możliwość oglądania obrazów niedostępnych na co dzień dla zwykłych przechodniów. Na jego artystycznych fotografiach najczęściej można zobaczyć naturę oraz widoki urbanistyczne.

We wrześniu 2010 roku, podczas trwającej przebudowy skrzyżowania dróg startowych, Kowalski wykonał dla Lotniska Chopina profesjonalną sesję zdjęciową. Zarządzające lotniskiem Porty Lotnicze wyraziły zgodę, by część zdjęć została zgłoszona jako cykl w konkursie.Jury doceniło piękno lotniskowych instalacji układających się w abstrakcyjne figury geometryczne i przyznało polskiemu fotografowi II nagrodę w kategorii „innych zdjęć architektury wykonywanych przez profesjonalistów” (Professional, Other_ARC). W październiku nagrodzone zdjęcia, wraz z innymi fotografiami wykonanymi w czasie sesji, będzie można obejrzeć na wystawie w terminalu Lotniska Chopina w Warszawie.

International Photography Awards to największy na świecie doroczny konkurs fotograficzny, którego celem jest wyłanianie i promowanie młodych talentów. Jury złożone z wielu uznanych i doświadczonych fotografików z tysięcy zdjęć nadsyłanych z całego świata wybiera laureatów 25 kategorii. Szczegóły konkursu i wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.photoawards.com


Fot. Kacper Kowalski

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie