×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze testy silników dla CSeriesPratt & Whitney zakończył pierwsze testy silnika o oznaczeniu PW1524G PurePower, który będzie napędzał nowego Bombardiera CSeries. Nowy silnik "wykonał" 25 lotów pracując łącznie 115 godzin.- Wyniki testów potwierdziły nasze wcześniejsze ustalenia podczas prób naziemnych. Silnik działał bez zarzutu i nie miał żadnej usterki co pozwoliło nam na podwojenie ilości godzin testowych w stosunku do  początkowego planu - powiedział Bob Saia, wiceprezes Pratt & Whitney ds. produktów nowej generacji. - Nasz rozbudowany program testów pozwolił nam na przeprowadzenie dodatkowych prób w locie, co było planowane dopiero na początek 2012 roku. Silnik powróci do jednostki badawczej w West Palm na Florydzie, aby kontynuować testy naziemne - dodał.Pratt & Whitney prowadzi testy silnika na samolocie Boeing B747SP. Na co dzień maszyna stacjonuje w kanadyjskim mieście Mirabel w stanie Quebec. Końcowy montaż i testy silników odbywają się również w tym mieście.

Silniki PW1500G to nowa seria jednostek napędowych dla projektowanego Bombardiera CSeries. Test całego programu nowych silników potrwa przez najbliższe 16 miesięcy i obejmie osiem testowych jednostek napędowych. Certyfikację zaplanowano na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2012 roku, z wejściem do użytku w trzecim kwartale 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Pratt & Whitneygość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie