×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa prawdopodobnie sprzeda BMIWedług najnowszych informacji z branży lotniczej Lufthansa wyznaczyła firmę Morgan Stanley do znalezienia potencjalnego nabywcy dla swojej zależnej spółki, linii British Midland International. Powodem takiego działania jest strata, jaką linia generuje od pewnego czasu.

Źródła zbliżone do negocjatorów potwierdziły portalom ATI i Flightglobal, że niemiecki przewoźnik powołał nowojorską firmę Morgan Stanley jako doradcę w zakresie BMI.Lufthansa wcześniej poinformowała, że jest gotowa i otwarta na każdą opcję w celu rozwiązania problemów finansowych BMI. Wśród potencjalnych wyjść wymieniało się częściową lub całkowitą sprzedaż, znalezienie nowego partnera biznesowego lub próba reformy linii przy obecnym właścicielu.

Jednak dzisiejsza decyzja przewoźnika jasno mówi, że w ratowaniu linii wchodzi w grę tylko i wyłącznie podmiot z zewnątrz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lufthansa chce się pozbyć problemu dość szybko. Na tę chwilę kluczowym atutem linii BMI jest posiadanie 10% slotów na londyńskim Heathrow.

Przewoźnik zapytany o decyzję w sprawie BMI odmówił komentarza na ten temat.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie