×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczyt lotniczy UE-RosjaSzczyt lotniczy pomiędzy Rosją i Unią Europejską, który odbył się 12-13 października w Sankt Petersburgu, miał na celu poprawę relacji w sektorze lotniczym. Głównym zadaniem było przekucie potencjału drzemiącego pomiędzy tymi dwoma partnerami w pozytywny rozwój relacji, generujący zysk dla obydwu stron.

- UE i Rosja mają tyle do zyskania dzięki bliższej kooperacji w sektorze lotniczym, w zakresie bezpieczeństwa, współpracy przemysłowej, zarządzania ruchem lotniczym, zrównoważonego rozwoju i inwestycji - podkreślił Siim Kallas, wiceprezydent Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport. 

Szczyt był współorganizowany przez Komisję Europejską i rosyjskie Ministerstwo Transportu. Jako przedstawiciel Prezydencji w Radzie UE obrady otworzył polski minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk.

Ponad 300 delegatów w trakcie obrad szczytu poruszało m.in. tematy ogólnych ram polityki współpracy, zapewnienia solidnej podstawy prawnej i technicznej do takiego partnerstwa, bezpieczeństwa lotnictwa i konsekwencji ekologicznych wzmożonego ruchu lotniczego.

Transport lotniczy pomiędzy Rosją i UE w ciągu ostatnich lat rośnie bardzo dynamicznie. W 2010 r. liczba pasażerów wzrosła o 22%, a cargo transportowane pomiędzy tymi partnerami o ponad 40%. UE jest największym zagranicznym rynkiem dla rosyjskiego lotnictwa. Ponad 40% pasażerów z Rosji udaje się właśnie do krajów Wspólnoty. Prognozy przewidują, że po liberalizacji prawa Federacja Rosyjska może stać się drugim po Stanach Zjednoczonych pozaunijnym celem podróży pasażerów z UE. 

Dominik Sipiński


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie