×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sprzedaż udziałów Aer Lingus w 2012?Rząd Irlandii nie sprzeda w tym roku 25% udziałów w linii Aer Lingus. Z obecnej sytuacji wynika, że przewoźnik będzie musiał poczekać co najmniej do przyszłego roku.

- Nie została podjęta jeszcze formalna decyzja o sprzedaży udziałów linii Aer Lingus - powiedział Leo Varadkar, minister transportu, turystyki i sportu Irlandii. - Można rzecz, że wszystko jest na stole i oczekuje na akceptacje dokapitalizowania spółki w kontekście Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF). Sprzedaż nie byłaby i tak możliwa natychmiast. Może odbyć się tylko w perspektywie średnioterminowej być może w przyszłym roku - dodał.Decyzja jak i cała transakcja musi być zatwierdzona przez władze Unii Europejskiej i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF).

Jednak już teraz wiemy, że linie Ryanair nie będą mogły kupić udziałów rządowych w Aer Lingus, ponieważ Komisja Europejska już dwukrotnie wydała negatywną decyzję na chęć zakupu udziałów przez tego przewoźnika.

W ostatnich dniach wiele mówi się o połączeniu Aer Lingus i British Airways czyli linii obecnie kierowanej przez byłego szefa Aer Lingus Willie Walsha. Analitycy rynku lotniczego twierdzą, że będzie to jedyne korzystne rozwiązanie dla linii, które może być szybko zaakceptowane przez Komisję Europejską.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie