Wakacyjny wzrost w PLL LOT

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 września 2011 17:08
23 komentarzy
Reklama

Dynamika przewozu w PLL LOT w lipcu na rejsach międzynarodowych średniego zasięgu wzrosła o ponad 7 %, a na rejsach krajowych o 4,4% w porównaniu do lipca 2010 roku.

- Nasz optymizm wynikający z zadowalających wyników pierwszego półrocza nie był przedwczesny – powiedział Marcin Piróg, prezes PLL LOT. - Wyniki lipca i sierpnia potwierdzają skuteczną realizację naszej strategii – dodał.

Wynik netto za siedem miesięcy br. wyniósł 140,3 mln złotych w porównaniu do minus 64,5 mln złotych w roku ubiegłym. Taki wynik był możliwy m.in. dzięki transakcjom kapitałowym zrealizowanym przez LOT na początku roku.

Wynik z podstawowej działalności operacyjnej w lipcu wyniósł 28,6 mln złotych i był o 27,1 mln lepszy niż w lipcu poprzedniego roku.

Wyniki przewozowe w klasie biznes poprawiły się o 32 % na rejsach średniego zasięgu oraz o 27 % na rejsach długodystansowych w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Punktualność oraz regularności wykonywanych przez LOT rejsów uległy również znacznej poprawie – średnia punktualność wyniosła blisko 85%, a regularność wzrosła do 97,4%.

W sierpniu nastąpił również wzrost sprzedaży biletów związany m.in. z intensywnym rozwojem ruchu biznesowego. Sprzedaż biletów została zwiększona o 10 % względem sierpnia roku 2010.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
adamk 2011-09-12 11:17   
adamk - Profil adamk
o trochę polityki przed wyborami.
kubab222.jeszcze czas na politykę szkoda dzieciństwa
nederland 2011-09-12 10:53   
nederland - Profil nederland
kubab to masz przechlapane.
rudi 2011-09-12 07:41   
rudi - Profil rudi
4tech: ale ja pisałem o porzednikach - nie tylko o bezpośrednich poprzednikach. Niezależnie jak ósmy samolot został kupiony, to Lot miał wtedy swoją wizję przyszłości i lepiej albo gorzej - ale jednak rozwijał się. Zarówno na dalekim jak i na bliskim zasięgu. I tak było aż do dzisiejszej władzy - ale może już tego nie komentujmy dalej, bo moderator i tak wydaje już groźne pomruki. A w jakim stanie jest Lot na koniec obecnej kadencji - wszyscy i tak widzą to i bez słów. Dziś musimy się cieszyć z małego plusa w środku lata, mimo że i tak wiadomo że zaraz zrobi się z niego kolejna wielka strata roczna. To tak, żeby wrócić do tematu artykułu...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama