×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wakacyjny wzrost w PLL LOTDynamika przewozu w PLL LOT w lipcu na rejsach międzynarodowych  średniego zasięgu wzrosła o ponad 7 %, a na rejsach krajowych o 4,4% w porównaniu do lipca 2010 roku.

- Nasz optymizm wynikający z zadowalających wyników pierwszego półrocza nie był przedwczesny – powiedział Marcin Piróg, prezes PLL LOT. - Wyniki lipca i sierpnia potwierdzają skuteczną realizację naszej strategii – dodał.

Wynik netto za siedem miesięcy br. wyniósł 140,3 mln złotych w porównaniu do minus 64,5 mln złotych w roku ubiegłym. Taki wynik był możliwy m.in. dzięki transakcjom kapitałowym zrealizowanym przez LOT na początku roku.

Wynik z podstawowej działalności operacyjnej w lipcu wyniósł 28,6 mln złotych i był o 27,1 mln lepszy niż w lipcu poprzedniego roku.

Wyniki przewozowe w klasie biznes poprawiły się o 32 % na rejsach średniego zasięgu oraz o 27 % na rejsach długodystansowych w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Punktualność oraz regularności wykonywanych przez LOT rejsów uległy również znacznej poprawie – średnia punktualność wyniosła blisko 85%, a regularność wzrosła do 97,4%.

W sierpniu nastąpił również wzrost sprzedaży biletów związany m.in. z intensywnym rozwojem ruchu biznesowego. Sprzedaż biletów została zwiększona o 10 % względem sierpnia roku 2010.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie