×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa rozważa sprzedaż BMILufthansa rozważa sprzedaż linii lotniczych British Midland International (BMI). Przyczyną takiej decyzji są bardzo słabe wyniki finansowe brytyjskiego przewoźnika.

W pierwszej połowie tego roku zanotował on największą ze strat operacyjnych wśród wszystkich linii lotniczych wchodzących w skład grupy Lufthansa.  Po pierwszych sześciu miesiącach wyniosła ona aż 120 mln euro. Poprzedni rok również nie należał do udanych. W 2010 strata operacyjna wyniosła 145 mln euro.


Jednak, jak przekonują przedstawiciele Lufthansy nie żałują oni włączenia BMI w skład Lufthansa Group.

- Scenariusz lotnictwa dzisiaj zmienił się radykalnie w porównaniu z tym co miało miejsce 10 lat temu - skomentował Stefan Lauer, członek zarządu firmy i jeden z jej dyrektorów.

Dodał on również, że niemiecka linia rozważa jeszcze inne możliwości w związku z poprawieniem kondycji BMI, w tym nawet możliwość utworzenia nowego partnerstwa strategicznego.


Justyna Żyła
fot. BMI
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie