×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Rozmowy ze związkami o cięciach
Na dziś (6.09) zaplanowane było spotkanie związkowców Air France-KLM oraz Pierre Henri Gourgeona, szefa grupy AF-KLM. Na spotkaniu była poruszana kwestia dalszych cięć kosztów, które grupa musi wprowadzić w najbliższym czasie w związku ze złą sytuacją finansową obu spółek.

- W najbliższym czasie będziemy musieli najprawdopodobniej zrobić strukturalne cięcia kosztów ponieważ obecny wyniki finansowy naszej grupy nie jest zadowalający i dlatego potrzebne są nowe rozwiązania, aby zapobiec pogłębianiu się tej sytuacji - głosi komunikat biura prasowego Air France - KLM.Francusko-holenderski holding lotniczy powiększył zapisaną kwotę w programie oszczędnościowym "Challenge 12" z 470 do 500 milionów euro w bieżącym roku budżetowym. W pierwszym półroczu AF-KLM miały 197 milionów euro straty. W analogicznym okresie roku 2010, przewoźnicy zanotowali zysk netto w wysokości 736 milionów euro.

Jako główne czynniki wpływające na pogorszenie wyników, spółka wymieniła; 16% wzrost kosztów paliwa, zmiany polityczne na Bliskim Wschodzie oraz tsunami i kryzys nuklearny w Japonii.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie