×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lao Airlines nowym klientem A320
Lao Airlines, narodowe linie państwa Laos, podpisały umowę z Airbusem na zakup dwóch samolotów A320, stając się nowym klientem tego modelu. Pierwszy samolot zostanie dostarczony w październiku, a kolejny w listopadzie 2011 roku. Kupione samoloty pierwotnie były przeznaczone dla libijskiego przewoźnika Afriqiyah Airways. Wartość umowy opiewa na kwotę 93 mln dolarów.Maszyny będą obsługiwać połączenia z Vientiane, stolicy Laos, do kluczowych miast w Azji Południowo-Wschodniej, w tym Bangkoku i Singapuru. Napędzane będą silnikami CFM56 firmy CFM International, a ich komfortowa kabina wyposażona będzie w 126 foteli w klasie ekonomicznej oraz 16 foteli klasy biznes.

- A320 wprowadzą nowy poziom usług oraz pozwolą rozszerzyć naszą międzynarodową siatkę połączeń
- powiedział Somphone Douangdara, prezes Lao Airlines. - W nawiązaniu do najwyższych standardów komfortu w locie, Lao Airlines skorzystają również z bardzo niskich kosztów eksploatacji oferowanych przez te nowoczesne i oszczędne samoloty - dodał.

Flota przewoźnika składa się obecnie tylko z ośmiu samolotów turbośmigłowych; czterech maszyn ATR-72 oraz czterech Xian MA60. Do końca roku flota linii powiększy się o dwa wspomniane Airbusy A320, a także o model A319. W 2012 roku spodziewane są dostawy dwóch pierwszych chińskich samolotów Comac ARJ21-700.

Piotr Bożyk
Fot. Lao Airlinesgość_cf375 - Profil
gość_cf375
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie