×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BAA sprzedaje lotniska w Szkocji i AngliPo raz kolejny brytyjski urząd antymonopolowy wymusił na operatorze lotnisk, firmie BAA sprzedaż należących do niego portów lotniczych.

Po Gatwick, sprzedanym za ponad 1.51 mld funtów przyszła kolej na London Stansted oraz jedno z lotnisk znajdujących się w Szkocji - Glasgow lub Edynburgu.

Dziennik The Telegraph donosi, że firma zamierza w ciągu miesiąca wybrać bank, który zająłby się przeprowadzeniem transakcji. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w grę wchodzi suma ponad miliarda funtów. Sfinalizowanie sprzedaży zaplanowano na przyszły rok.

Obecnie w rękach BAA znajduje się sześć portów lotniczych, w tym lotniska Heathrow, Stansted, Glasgow, Edynburg, Southampton oraz Aberdeen. Przedstawiciele brytyjskiego urzędu antymonopolowego uznali, że sprzedaż pozwoli pasażerom czerpać korzyści dzięki zwiększeniu konkurencji między operatorami brytyjskich lotnisk.


Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie