×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ruch lotniczy wzrósł o ponad 7%Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) podało dane, z których wynika, że w lipcu międzynarodowy ruch lotniczy był o 7,3% większy niż rok temu. Na trasach krajowych wzrost był niższy i wyniósł 3,5%. Zmalał natomiast transport towarów drogą lotniczą - o 0,4%.

Najszybciej rozwijającym się regionem była Ameryka Łacińska, gdzie odnotowano wzrost wskaźnika RPK (zysk z pasażera w przeliczeniu na kilometr) o ponad 10%. Na dalszych miejscach znalazły się: Bliski Wschód (9,7%) i Europa (9,3%). Najniższy wzrost nastąpił w Ameryce Północnej - niecałe 4%.

- Pasażerski ruch lotniczy utemperował smutne prognozy ekonomiczne, rosnąc łącznie o 5,9% rok do roku w lipcu. Ten wzrost najprawdopodobniej opiera się na znacznie bardziej optymistycznych przewidywaniach z początku roku. Oczekujemy jednak, że koniec roku będzie gorszy, o czym świadczy już malejący ruch cargo - powiedział Tony Tyler, szef IATA.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie