×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jakie linie kupią Boeinga 737 MAX?Jakie linie kupią Boeinga 737 MAX? Które z nich będą klientem uruchomienia tzw. launch customer? Ile zamówią samolotów? Te i inne pytania stawia sobie branża lotnicza tuż po ogłoszeniu przez amerykańskiego producenta B737 MAX.Boeing, ku zdziwieniu większości, potwierdził, że linie lotnicze, które złożyły zamówienia na Boeing 737 MAX z nowymi silnikami są spoza USA. Producent potwierdził tym samym ogłoszone zamówienia na 496 samolotów z pięciu linii lotniczych dla nowego modelu 737, który został zatwierdzony przez zarząd firmy. Pierwsza dostawa 737 MAX planowana jest na 2017.

Jednak na tę chwilę prezes Boeinga odmówił podania nazw linii lotniczych zainteresowanych nowym B737 przy czym zaznaczył, że 85% zamówionych dotychczas samolotów jest spoza USA.

- Powiem Wam, że wielu z tych klientów jest spoza USA. Czy są oni głównymi przewoźnikami branży? Obecnie mogę powiedzieć, że są to linie z górnej półki przewoźników, które zobowiązały się do tych samolotów - powiedział Jim Albaugh, prezes Boeinga.

Jednym z klientów uruchomienia będą na pewno linie American Airlines, które na tę chwilę mają złożone zamówienie na 100 samolotów 737-8 MAX. Nie wykluczone, że do American dołączą inne linie, które zostaną klientem uruchomienia dla innych modeli samolotu.

Po prezentacji tego samolotu jedno jest pewne. Czeka nas ciekawa i pasjonująca, pod względem zamówień, końcówka roku 2011. Nowa strategia Boeinga może częściowo przyblokować triumf zamówień A320neo, jednak na pewno ich już nie powstrzyma. Wśród maszyn szeroko kadłubowych zauważalna jest tendencja przewagi Boeinga, która w tym roku na pewno się utrzyma.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie