×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


RwandAir: Pierwszy 737NG ze Sky InteriorBoeing dostarczył pierwszego B737 NG z wnętrzem Sky Interior do RwandAir. Jest to pierwszy przewoźnik w Afryce, który w swojej flocie będzie posiadał 737NG z nowym wystrojem kabiny. Nowa maszyna jest pierwszym samolotem zakupionym bezpośrednio u producenta.- To wielki czas dumy dla RwandAir, jak i również dla całego kraju Rwanda - powiedział Alexis Nzahabwanimana, minister transportu Rwandy. - Jako pierwsza linia lotnicza na kontynencie afrykańskim otrzymujemy samolot z kabiną Boeing Sky Interior, co z pewnością stawia nas na czele linii lotniczych w Afryce - dodał.

- To nowe wnętrze stawia RwandAir poza konkurencją, wnosząc nowe  doświadczenie podróżowania i komfortu dla naszych klientów - powiedział John Mirenge, prezes Rwandair.Obecnie Rwand Air w swojej flocie posiada 10 samolotów: jednego MD-80, trzy Dashe 8, trzy maszyny CRJ-200, nowo dostarczonego Boeinga 737-800 oraz dwa Boeingi 737-500, które kiedyś latały w barwach PLL LOT (SP-LKA oraz SP-LKB).

Jako ciekawostkę warto dodać, że w ramach programu humanitarnego podczas dostaw samolotów, Boeing współpracuje z RwandAir oraz fundacją "Operation USA". Podczas lotu dostawczego zostało przewiezionych ponad 1,5 tys. egzemplarzy książek naukowych. Książki zostały zaakceptowane przez ministra edukacji Rwandy i rozesłane do szkół oraz uniwersytetów w całym kraju. Część z nich trafiła również do biblioteki w stolicy kraju Kigali, gdzie dopiero od kilku miesięcy działa pierwsza publiczna biblioteka w Rwandzie.

Piotr Bożyk
Fot. Andrew W. Sieber, Boeing Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie