×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Airport city, terminal i drogiKrakowskie lotnisko czekają w najbliższych latach duże zmiany. Jeszcze w tym roku w jego pobliżu rozpocznie działalność Witek Airport Logistic Center. Centrum logistyczne o powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowych będzie bezpośrednio przylegać do autostrady A4 i drogi ekspresowej E7 oraz terenów należących właśnie do Kraków Airport.

Inwestor zapowiada, że oprócz powierzchni magazynowej w budynku znajdzie się również miejsce na powierzchnie administracyjno-biurowe, place parkingowe oraz manewrowe dostosowane do potrzeb transportu ciężkiego

- Ze względu na lokalizację i rozwinięty system komunikacji drogowej, lotnisko Balice ma ogromny potencjał rozwoju usług i obsługi cargo, który zamierzają również wykorzystać inwestorzy realizujący działalność komercyjną w rejonie krakowskiego lotniska. Krakowski "airport city" może być największym i bardzo rentownym ośrodkiem biznesowym tego typu na południu Polski – uzasadnia Ryszard Wojewodzic, odpowiedzialny za komercjalizację Witek Airport Logistic Center.Jednak to nie jedyne zmiany. Jak donosi ”Dziennik Polski” w 2012 nastąpi przebudowa dróg dojazdowych do poszczególnych obiektów portu. Natomiast rok później na lotnisku w Balicach rozpocznie się budowa nowego terminalu lotniczego. Nowy budynek będzie znajdował się obok już istniejącego, a z biegiem czasu zostanie z nim połączony. 

Również na 2013 zaplanowano otwarcie czterogwiazdkowego hotelu, który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowanego niedawno wielopoziomowego parkingu. Do dyspozycji gości przeznaczonych będzie 154 pokoje oraz m.in. 24-godzinne centrum biznesowe i sale konferencyjne.

Justyna Żyła
fot. Witek Airport Logistic Center
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie