×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia z Europy zamawia Bombardiery Q400Bombardier Aerospace ogłosił kilkanaście dni temu, że jedna z europejskich linii lotniczych zamówiła cztery samolot bombardier Q400 NextGen z opcjami na kolejne cztery maszyny tego typu. Na tę chwilę przewoźnik nie chciał się ujawniać. Wartość zamówienia szacowana jest na około 126 mln dolarów.

- Zaawansowany technologicznie samolot Q400 NextGen jest dużym, szybkim, cichym i oszczędnym turbośmigłowym samolotem regionalnym - powiedział Gary R. Scott, prezes Bombardier Commercial Aircraft. - Linie lotnicze na całym świecie cieszą się z potencjału, z zaawansowanych funkcji, wysokiej jakości oraz wysokiej rentowności tego samolotu na krótkich dystansach działalność w segmencie maszyn 70 - 80 miejsc - dodał.Nowa transakcja Q400/Q400 NextGen zwiększyła liczbę zamówionych samolotów do 412, z 357 maszynami dostarczonymi do 30 kwietnia 2011 roku.

Z naszych nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł zbliżonych do portalu Flightglobal wynika, że najprawdopodobniej zamówienie złożył luksemburski przewoźnik Luxair.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardiergość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie